Renginių akimirkos

2020 m. spalis

Biržų lopšelis - darželis „Ąžuoliukas“ vykdo Biržų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos projektą "Apsidairyk. Tausok".
Visuomenės sveikatos specialistė Gabrielė Kondrotaitė pravedė edukacinę veiklą „Vanduo gyvybės šaltinis“, kurios tikslas - ugdyti vaikų aplinkosaugines nuostatas ir vertybes, per vaiko patirtį, tyrinėjimus ir atradimus. Vaikai diskutavo apie geriamojo vandens savybes ir jo naudą žmogaus organizmui. Žiūrėjo filmuką „Vandens tarša“, po kurio svarstė kiek yra vandens žemėje, kas jį teršia, kokios yra taršos pasekmės ir kas būtų jei vandens neliktų. Vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus vandens tema.
Prieš savaitę kartu su vaikais buvo pradėtas eksperimentas su pupelėmis ir vandeniu (užpylė vieną indelį su pupelėmis vandeniu kitame paliko sausas). Mažieji tyrinėtojai aptarė eksperimento su pupelėmis rezultatus. Taip pat iš 6 skirtingų vandens mėginių, pagal jų išvaizdą, sprendė kuris vanduo yra geriamas. Veiklos pabaigoje ragavo 3 skirtingus mineralinius vandenis ir diskutavo, kuris skanesnis ir kas daro įtaką vandens skoniui. Visi vaikai už aktyvų dalyvavimą gavo po Visuomenės sveikatos biuro dovanėlę – muiliuką.