Renginių akimirkos

2021 m. sausis

Sausio 20 dieną darželyje paminėta Pasaulinė sniego diena.
- Nusiteikę aktyviai praleisti laiką, visi išėjome į lauką. Laikydamiesi atstumo savo grupių aikštelėse apšilome su bendra mankšta. Vaikai, mokytojos ir darbuotojai judėjo smagiu sniego senių besmegenių ritmu. Mažieji su dideliu užsidegimu dalyvavo įvairiose veiklose: čiuožė nuo kalniuko, žaidė ledo ritulį, statė sniego pilį, dažė sniegą spalvotu vandeniu, mėtėsi iš sniego gniūžčių, metė kamuolius į taikinį bei bandė numušti kėglius. Viso renginio metu vaikų veiduose nedingo šypsena, o ją dar labiau paryškino raudoni skruostukai.
VAIKŲ ĮSPŪDŽIAI IR MINTYS.
Priešmokyklinukai: - Buvo labai smagu, negalim net pasakyti, kas labiausiai patiko. Gal ledo ritulys, kamuoliuko metimas į krepšį!!! Bet ne, viskas labai patiko! Augustė: - Man tai labai patiko sniegą ''dažinėti", ten visokias snaiges, žvaigždes daryti. Aronas: - Man labai patiko lazda stumti kamuoliuką į vartus, mušti bokštą ir purkšti su dažais!
Renginio iniciatorės: visuomenės sveikatos specialistė Gabrielė Kondrotaitė ir kūno kultūros mokytoja Monika Drevinskienė

2020 m. spalis

Biržų lopšelis - darželis „Ąžuoliukas“ vykdo Biržų rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos projektą "Apsidairyk. Tausok".
Visuomenės sveikatos specialistė Gabrielė Kondrotaitė pravedė edukacinę veiklą „Vanduo gyvybės šaltinis“, kurios tikslas - ugdyti vaikų aplinkosaugines nuostatas ir vertybes, per vaiko patirtį, tyrinėjimus ir atradimus. Vaikai diskutavo apie geriamojo vandens savybes ir jo naudą žmogaus organizmui. Žiūrėjo filmuką „Vandens tarša“, po kurio svarstė kiek yra vandens žemėje, kas jį teršia, kokios yra taršos pasekmės ir kas būtų jei vandens neliktų. Vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus vandens tema.
Prieš savaitę kartu su vaikais buvo pradėtas eksperimentas su pupelėmis ir vandeniu (užpylė vieną indelį su pupelėmis vandeniu kitame paliko sausas). Mažieji tyrinėtojai aptarė eksperimento su pupelėmis rezultatus. Taip pat iš 6 skirtingų vandens mėginių, pagal jų išvaizdą, sprendė kuris vanduo yra geriamas. Veiklos pabaigoje ragavo 3 skirtingus mineralinius vandenis ir diskutavo, kuris skanesnis ir kas daro įtaką vandens skoniui. Visi vaikai už aktyvų dalyvavimą gavo po Visuomenės sveikatos biuro dovanėlę – muiliuką.