Biržų VSB

Įgyvendinta "Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa"

Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras iš Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų įgyvendino programą ,,Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa“, kurios tikslas ištirti Biržų r. sav. švietimo ugdymo įstaigų aplinką dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų paplitimo bei stiprinti moksleivių atsakomybės jausmą už švarią aplinką nuo narkotikų.

Aplinkos tyrimas buvo atliktas Biržų r. sav. švietimo ugdymo įstaigose: Biržų technologijų ir verslo mokymo centre, Biržų „Saulės“ gimnazijoje, Biržų „Aušros“, Biržų „Kaštonų“ ir Biržų „Atžalyno“ pagrindinėse mokyklose.

Testavimą atliko Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės. Aplinkos tyrimas Biržų savivaldybės švietimo įstaigose vyko 2022 m. lapkričio 14-25 dienomis. Tyrimui atlikti buvo naudojami dveji skirtingi narkotinių medžiagų paieškos testai.

Vietos, kuriose buvo imami paviršių mėginiai testams atlikti pasirinktos atsižvelgiant į visuomenės sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijas. Minėtiems mėginiams paimti parinktos mokyklų paradinių durų rankenos, vaikinų ir merginų tualetų rankenos, palangės, rūbų kabyklos (rūbinės), koridorių sienos, laiptų turėklai, suolai, valgyklos ir kitos vietos, kur dažniausiai renkasi mokiniai. Iš viso buvo panaudota 80 testų.

Biržų rajono savivaldybės švietimo ugdymo įstaigose, kuriose buvo atliktas aplinkos testavimas, narkotinių medžiagų pėdsakų nerasta.

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programos ataskaitą rasite ČIA.

 

Atsiliepimai

Komentuoti