Įgyvendinta „Pedikuliozės prevencijos programa Biržų rajone 2020 metais“

Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras iš Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų įgyvendino programą ,,Pedikuliozės prevencijos programa Biržų rajone 2020 metais“, skirtą užkrečiamųjų ligų prevencijai rajone. 
Visose rajono ugdymo įstaigose organizuojama pedikuliozės (utėlėtumo) profilaktika, kurios metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai vykdo asmens švaros ir higienos patikrinimus, vadovaudamiesi teisės aktais, reglamentuojančiais epidemiologinę pedikuliozės priežiūrą ir kontrolę. 
Vykdant epidemiologinę pedikuliozės priežiūrą, per 2020 metus dėl įsigaliojusio karantino mokyklose patikrinta mažiau mokinių nei pernai – 2559  mokiniai. Patikrinti 894 ikimokyklines ugdymo įstaigas lankantys  vaikai. Kaip ir kasmet, buvo registruota užsikrėtimo utėlėmis atvejų. Iš viso per 2020 m. užregistruoti 29 užsikrėtimai/susirgimai pedikulioze. Toks sergamumo rodiklis dar nereiškia, kad šios problemos nebeturime.
Kadangi skaičiuojami tik ugdymo įstaigose užregistruoti sergamumo pedikulioze atvejai, pedikuliozės problema ir šios ligos rizika rajone išlieka.
Įgyvendinant programą, buvo nupirktos ir per seniūnijų socialinius darbuotojus išdalintos priemonės pedikuliozei gydyti socialinę riziką patiriančioms ir nepasiturinčioms šeimoms, auginančioms vaikus.
Programa buvo įgyvendinta kartu su mokymo ir ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros specialistais, seniūnijų socialiniais darbuotojais, Socialinių paslaugų  centro globos centro darbuotojais, Vaikų dienos centrų darbuotojais. 

 

Violeta Valiukienė,
Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė

 

Atsiliepimai

Komentuoti